حذف تلخ شاگردان برانکو/ جهانبازی مرد اول میدان فولادشهر. یک اشتباه از قدیمی‌پور و یک اشتباه از نورمحمدی ذوب‌آهن را برنده این مسابقه حساس در مرحله یک چهارم نهایی جام‌حذفی کرد. یک اشتباه از قدیمی‌پور و یک اشتباه از نورمحمدی ذوب‌آهن را برنده این مسابقه حساس در مرحله یک چهارم نهایی جام‌حذفی کرد. ورزش سه ، ذوب‌آهن که از دقیقه 23 با یک یار بیشتر مقابل پرسپولیس. بازی می‌ کرد، در ابتدای وقت اضافه دوم به گل رسید و با آشفتگی قرمزپوشان. در لحظات پایانی توسط رضا شکاری فاصله را دوبرابر کرد و به نیمه نهای ...

حذف تلخ شاگردان برانکو/ جهانبازی مرد اول میدان فولادشهر

یک اشتباه از قدیمی‌پور و یک اشتباه از نورمحمدی ذوب‌آهن را برنده این مسابقه حساس در مرحله یک چهارم نهایی جام‌حذفی کرد.
یک اشتباه از قدیمی‌پور و یک اشتباه از نورمحمدی ذوب‌آهن را برنده این مسابقه حساس در مرحله یک چهارم نهایی جام‌حذفی کرد.

 ورزش سه ، ذوب‌آهن که از دقیقه 23 با یک یار بیشتر مقابل پرسپولیس بازی می‌ کرد، در ابتدای وقت اضافه دوم به گل رسید و با آشفتگی قرمزپوشان در لحظات پایانی توسط رضا شکاری فاصله را دوبرابر کرد و به نیمه نهایی جام‌حذفی صعود کرد.


مرحله 1/4 نهایی جام حذفی
استادیوم: فولادشهر اصفهان / تماشاگر: 15هزار نفر
داور: یدالله جهانبازی؛ کمک داوران: علی میرزابیگی، سجاد طوری و سیدرضا مهدوی
اخطار: محسن مسلمان (10)، مرتضی قدیمی پور (105) پرسپولیس -
اخراج: ایمان صادقی (21) پرسپولیس
ذوب‌آهن:
رشید مظاهری، ولید اسماعیل(55- مرتضی تبریزی)، هادی محمدی، قاسم حدادی فر، کاوه رضایی، احسان پهلوان، مهدی مهدی پور، علی حمام(76- محمدرضا حسینی)، حجت حق وردی، دانیال اسماعیلی‌فر(105- رضا شکاری) و مهدی رجب زاده.
سرمربی: یحیی گل‌محمدی

پرسپولیس:
ایمان صادقی، محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی (کاپیتان)، محمد انصاری، وحید حیدریه، فرشاد احمدزاده (69- لوکا ماریچ)، کمال‌الدین کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، محسن مسلمان(26 - مرتضی قدیمی‌پور) و جری بنگستون(58- علی علیپور).

شرح گل‌ها:

ذوب‌آهن 1 - پرسپولیس 0(دقیقه 107: مرتضی تبریزی): ارسال رجب‌زاده از روی کرنر را سیدمحمدرضا حسینی با ضربه سر زد اما قدیمی‌پور پرسپولیس قصد داشت جمع کند اما توپ مقابل پای تبریزی قرار گرفت تا بازیکن تعویضی ذوب‌آهن با اشتباه دروازه‌بان جوان پرسپولیس گل اول بازی را بزند.

ذوب‌آهن 2 - پرسپولیس 0(دقیقه 116: رضا شکاری): حدادی‌فر توپ را در قوس محوطه جریمه پرسپولیس حفظ کرده بود که مدافعان این تیم چند نفره توپ را از او گرفتند اما حمل توپ بد از نورمحمدی و در اختیار قراردادن توپ به رضا شکاری مهاجم جوان ذوب‌آهن با ضربه او به سمت چپ دروازه قدیمی‌پور و گل دوم شاگردان گل محمدی همراه بود.

بهترین بازیکن:

قاسم حدادی فر کاپیتان ذوب‌آهن با میدان داری بخصوص در وقت های اضافه تاثیر فوق العاده‌ای روی پیروزی تیمش گذاشت.

اتفاق ویژه:

تصمیم داور در نیمه اول که منجر به 10 نفره شدن پرسپولیس شد، این مسابقه را کاملا تحت تاثیر قرار داد و پرسپولیسی‌ها باز هم در مسابقه ای مغلوب ذوب‌آهن شدند که آن را منصفانه نمی‌دانند.

 حذف تلخ شاگردان برانکو/ جهانبازی مرد اول میدان فولادشهر - تصویر 1

دقایق حساس:

دقیقه 6: ارسال دقیق رجب‌زاده روی سر رضایی فرود آمد اما این ضربه این بازیکن خطر جدی روی دروازه پرسپولیس ایجاد نکرد.
دقیقه 14: اولین حمله جدی پرسپولیس را عالیشاه ترتیب داد. او بعد از اینکه پشت محوطه جریمه ذوب آهن صاحب توپ شد بعد از دریبل مدافع پیش رو شوت‌زنی کرد اما توپ او با بی دقتی از سمت چپ دروازه مظاهری به اوت رفت.
دقیقه 19: توپ برگشتی مدافعان ذوب آهن پشت محوطه روی پای احمدزاده جفت و جور شد اما شوت او در آغوش مظاهری قرار گرفت.
دقیقه 19: شوت محکم و فنی پای راست پهلوان با کمترین اختلاف ممکن از کنار دروازه صادقی عبور کرد.
دقیقه 21: فرار کاوه رضایی پشت مدافعان پرسپولیس او را در موقعیت تک به تک با صادقی قرار داد که او قصد داشت با چیپ دروازه گلر پرسپولیس که از هجده قدم بیرون آمده بود باز کند اما توپ به سینه صادقی که در غیاب مکانی دروازه‌بان پرسپولیس بود برخورد کرد اما داور تشخیص داد او با دست توپ را متوقف کرده و او را اخراج کرد تا پرسپولیس خیلی زود 10 نفره شود.
دقیقه 50: ضربه آزاد رجب‌زاده از سمت راست زمین را قبل از رسیدن به تیر یک دروازه حدادی‌فر با ضربه سر زد که توپ او راهی اوت شد.
دقیقه 52: ارسال نوراللهی از کرنر به محوطه شش قدم ذوب آهن از مقابل بازیکنان پرسپولیس عبور کرد و در شرایط غیر متعادل به بنگر رسید تا این فرصت خوب برای شاگردان برانکو از دست برود.
دقیقه 58: شوت روی پای چپ بنگر بعد از ریباند توپ از مدافعان ذوب با فاصله کمی از بالای دروازه مظاهری راهی اوت شد تا جدی‌ترین موقعیت پرسپولیس در نیمه دوم رقم بخورد.
دقیقه 58: سانتر عالیشاه قبل از اینکه مقابل دروازه ذوب‌آهن به علیپور برسد را هادی محمدی دفع کرد.
64: حرکت عمقی تبریزی او را در موقعیتی عالی مقابل دروازه پرسپولیس قرار داد اما تکل نجات بخش انصاری یک گل را برای پرسپولیس خرید.
65: مهدی رجب‌زاده در برخورد با فرشاد احمدزاده روی زمین افتاد که به عقیده طرفداران ذوب‌آهن این یک پنالتی مسلم برای این تیم بود.
67 و 68: قاسم حدادی فر با دو شوت محکم از راه دور دروازه پرسپولیس را تهدید کرد.
69: بدشانسی های پرسپولیس ادامه یافت و این بار با مصدومیت فرشاد احمدزاده برانکو لوکا ماریچ مدافع کروات را جانشین او کرد تا وحید حیدریه به خط حمله برود.
70: سانتر خطرناک ارسالی از جناح چپ توسط پهلوان با ضربه سر مدافعان پرسپولیس به کرنر رفت.
دقیقه 78: پهلوان بعد از پاس حدادی‌فر از سمت چپ محوطه پرسپولیس سانتر زمینی ارسال کرد اما دخالت کاوه رضایی در دهانه دروازه بی‌تاثیر بود تا توپ با فاصله زیادی به اوت برود.
دقیقه 79: بهترین فرصت بازی را عالیشاه از دست داد. او که در موقعیتی تک به تک با مظاهری قرار داشت با بی‌دقتی توپ را به سینه دروازه‌بان ذوب آهن زد.
دقیقه 79: کامیابی‌نیا قصد داشت با ضربه چیپ از فاصله 30 متری دروازه مظاهری که جلو آمده بود را باز کند اما توپ او به تیر افقی دروازه ذوب آهن برخورد کرد.
دقیقه 84: سانتر رجب‌زاده را حسینی با ضربه سر زد اما قدیمی‌پور در اولین واکنش جدی‌اش با کف دست چپ توپ را به کرنر فرستاد.
85: خطای مسلم بنگر روی تبریزی پشت محوطه جریمه به چشم جهانبازی نیامد.
86: ضربه کاشته کاوه رضایی با فاصله زیاد از روی دروازه پرسپولیس به اوت رفت.
87: تیکی تاکای ذوبی‌ها از جناح چپ موقعیت را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد که ضربه آرام رجب‌زاده را قدیمی‌پور مهار کرد.
دقیقه 91: شوت پشت محوطه مهدی‌پور به گوشه پایین دروازه پرسپولیس را قدیمی‌پور راهی کرنر کرد.
دقیقه 93: قدیمی‌پور شوت کم قدرت رجب‌زاده از پشت محوطه را درازکش در آغوش گرفت.
دقیقه 95: تعلل رجب‌زاده در محوطه جریمه پرسپولیس توپ را در اختیار مدافعان این تیم قرار داد.
دقیقه 97: بازهم عالیشاه در موقعیت خوب گلزنی قرار گرفت اما شوت او از زاویه بسته در محوطه جریمه ذوب آهن با فاصله کمی از بالای تیر عمودی دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 102: شوت‌های حدادی‌فر دقت همیشگی را ندارد و ضربات او از بالای دورازه پرسپولیس عبور می‌کند.

 حذف تلخ شاگردان برانکو/ جهانبازی مرد اول میدان فولادشهر - تصویر 2

در حاشیه:

*هادی نوروزی، بازیکن فقید پرسپولیس به شدت از سمت هواداران این تیم قبل از شروع بازی تشویق شد.
*پرسپولیسی ها به ایمان صادقی که در این دیدار بجای سوشا مکانی که محروم است درون دروازه می ایستد با تشویق های خود روحیه دادند.
* مسلمان که پیش از فصل در لیست مازاد گل‌محمدی قرار گرفت و به پرسپولیس آمد قبل از آغاز مسابقه به سمت این مربی نرفت.
*محسن بنگر، ایمان صادقی، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه و احمد نوراللهی در ابتدای بازی به سراغ سرمربی ذوب آهن رفتند و ضمن خوش و بش با او، برای حضور در این بازی رخصت گرفتند و مراسمات مرسوم در فوتبال ایران را به جا آوردند.
*سرمربی ذوب آهن با استقبال شدید هواداران پرسپولیس وارد زمین شد.
* تکل خشنی که مسلمان دقیقه 10 روی اسماعیلی‌فر انجام داد با کارت زرد داور و اعتراض تماشاگران ذوب برای او همراه بود.
*وحید حیدریه که به تازگی مصدومیت را پشت سر گذاشته بعد از مدت ها در ترکیب ثابت پرسپولیس قرار گرفته آن هم به عنوان مدافع راست.
* مسئولان باشگاه ذوب آهن از برانکو ایوانکوویچ، کریم باقری و محمود خوردبین تقدیر کردند.
* تماشاگران پرسپولیس جهانبازی داور مسابقه را پولکی خطاب کردند.
* دقیقه 24 هواداران ذوب‌آهن و پرسپولیس هادی نوروزی کاپیتان فقید قرمزها را تشویق کردند.
* جهانبازی سه دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول این بازی منظور کرد در حالی که بیش از پنج دقیقه روی اخراج صادقی دروازه‌بان پرسپولیس سپری شده بود.
*امید عالیشاه که با پاس عالی علیپور با رشید مظاهری تک به تک شده بود، با ضربه ای بی دقت توپ را به سینه رشید مظاهری کوبید تا پرسپولیس مثل بازی های قبل از گلزنی محروم بماند. متعاقب این صحنه شوت عالی کمال کامیابی‌نیا روی تیر دروازه ذوب‌آهن نشست تا ورزشگاه فولادشهر در لحظه به اوج هیجان برسند.
* برانکو بعد از پایان نیمه دوم به وقت کمی که جهانبازی برای نیمه دوم لحاظ کرده معترض است.
* دقیقه 98 انصاری دفاع چپ پرسپولیس روی زمین افتاده بود که ذوبی‌ها بعد از تعلل چند ثانیه‌ای در انجام بازی جوانمردانه این کار را انجام دادند.
* عالیشاه و حق‌وردی مدافع ذوب آهن درگیری لفظی داشتند که با دخالت جهانبازی و بازیکنان این قائله ختم به خیر شد.
* تماشاگران ذوب آهن از دقیقه 100 بازی به بعد فحاشی زیادی پرسپولیسی‌ها می‌کنند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه