شرایط تجویز متادون در درمان اعتیاد. رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء‌مصرف مواد وزارت بهداشت گفت: متادون یک مخدر با احتمال بالا برای سوء‌مصرف و نشت به بازار است و از این رو تجویز آن باید با اطلاع از مشخصات فردی و دموگرافیک دقیق بیمار انجام شود. رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء‌مصرف مواد وزارت بهداشت گفت: متادون یک مخدر با احتمال بالا برای سوء‌مصرف و نشت به بازار است و از این رو تجویز آن باید با اطلاع از مشخصات فردی و دموگرافیک دقیق بیمار انجام شود. به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا نوروزی در همایش پروت ...

شرایط تجویز متادون در درمان اعتیاد

رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء‌مصرف مواد وزارت بهداشت گفت: متادون یک مخدر با احتمال بالا برای سوء‌مصرف و نشت به بازار است و از این رو تجویز آن باید با اطلاع از مشخصات فردی و دموگرافیک دقیق بیمار انجام شود.رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء‌مصرف مواد وزارت بهداشت گفت: متادون یک مخدر با احتمال بالا برای سوء‌مصرف و نشت به بازار است و از این رو تجویز آن باید با اطلاع از مشخصات فردی و دموگرافیک دقیق بیمار انجام شود.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا نوروزی در همایش پروتکل درمان با متادون و در جمع روانشناسان و مسئولان فنی مراکز درمان سوء مصرف مواد استان سمنان با اشاره به معیارهای درمان نگهدارنده و ارزیابی بیماران اظهار کرد: انجام ارزیابی دقیق از بیماران لازمه موفقیت برای دستیابی به درمان صحیح بیماران است، ضمن اینکه ارزیابی مناسب در انتخاب بیمار برای درمان نگهدارنده به درمان‌گر کمک کرده و میزان پسرفت بیمار در درمان و نیاز به مداخلات جانبی را نیز آشکار می‌کند.

وی افزود: متادون یک مخدر با احتمال بالا برای سوء مصرف و نشت به بازار است و ارائه آن باید با اطلاع از مشخصات فردی و دموگرافیک دقیق بیمار همراه باشد. هر قدر اطلاع درمان­گر از وضعیت بیمار کامل­‌تر باشد، نظام درمانی در ارائه خدمات موفق­‌تر خواهد بود.

رئیس اداره پیشگیری و درمان سوء مصرف مواد وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود به چگونگی ارایه دوز دارو در منزل بیماران اشاره کرد و افزود: ارائه هدفمند دوز منزل، باعث افزایش ماندگاری بیماران در درمان شده و همکاری آنها را افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: نتایج بسیاری از پژوهش‌ها حاکی از این است که موفقیت درمان و ماندگاری در مراکز درمانی که از پروتکل به صورت دقیق پیروی می‌کنند، بیش از مراکزی است که پروتکل را زیر پا می‌گذارند. همچنین پایبندی و اجرای دقیق پروتکل توسط مراکز، برای آنها حاشیه امن قانونی ایجاد کرده و آنها را در برابر شکایات و معضلات قضایی و حقوقی مصون می‌کند.

نوروزی اظهار کرد: توقف مصرف مواد، لازمه رسیدن به ثبات و در نتیجه ارائه دوز منزل است. در صورتی که بیمار قادر به احراز شرایط ثبات نباشد، صرف نظر از طول مدت درمان، قادر به دریافت دوز منزل نیز نخواهد بود و همچنین بیمارانی که از انجام آزمایش هفتگی ادرار امتناع می‌کنند از دریافت دوز منزل محروم خواهند بود.
منبع: ایسنا
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه