نایب رییس بانوان ووشو: لیگ امسال سطح فنی بالایی داشت

Mona Hoobehfekr (32 of 34)-6

نایب رییس بانوان فدراسیون ووشو لیگ برتر بانوان را لیگی خوب و پویا ارزیابی کرد.

 

بدرالمولک کوهرنگی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارزیابی از برگزاری لیگ برتر ووشو و قهرمانی تیم هیات سمیرم در این رقابت‌ها، اظهار کرد: لیگ امسال از لحاظ فنی لیگی خوب و پویا بود و شاهد بودیم که یکی از بهترین دوره‌های لیگ برگزار شد. در لیگ امسال هر تیم پنج ملی‌پوش می‌توانست در اختیار داشته باشد و همین مساله باعث می‌شد ملی‌پوشان در تیم‌های مختلف پخش شوند که این پخش شدن آنها به بالاتر رفتن سطح فنی مسابقات کمک کرد.

 

وی افزود: در لیگ امسال در برخی از مبارزات شاهد بودیم که چندین قهرمان آسیا و جهان با یکدیگر مبارزه می‌کردند و به نوعی فینال مسابقات آسیایی و جهانی بود که این ثابت می‌کند لیگ ما چه سطح فنی بالایی داشت. به طور مثال آزادپور با منصوریان مبارزه می‌کرد، هاشمی با دریایی روبرو می‌شد و چندین و چند قهرمان دیگر.

 

نایب رییس بانوان فدراسیون ووشو در مورد سطح داوری‌های لیگ برتر ووشو نیز گفت: ما بهترین داوران خود را در لیگ برتر مورد استفاده قرار دادیم و شاهد بودیم که مورد خاصی در بازی‌ها پیش نیامد. استفاده از بهترین داوران نشان می‌دهد که ما چه اهمیتی برای لیگ قائل هستیم که خدا را شکر تقریباً همه عوامل از نوع قضاوت‌ها راضی بودند و موضوع خاصی پیش نیامد. البته برخی از دوستان نسبت به این مسائل بی‌انصاف بودند و نکاتی در مورد بی‌دقتی داوران عنوان کردند که این اصلاً درست نیست.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا در لیگ برتر امسال پدیده‌ای را برای ورود به اردوهای تیم ملی دیده است؟ گفت: به لحاظ این که ووشوکاران ما زیر نظر مربیان چینی و در اردوهای تیم ملی تمرین می‌کنند و آماده می‌شوند لیگ ما آنقدر سطح فنی ندارد که چیزی بالاتر از دانش این مربیان بتواند آموزش دهد. بنابراین پدیده‌ای را در لیگ ندیدم.

 

کوهرنگی در مورد اعزام تیم ملی جوانان بانوان به مسابقات جهانی ترکیه گفت: تیم ملی شرایط خوبی را سپری می‌کند و هیچ نگرانی بابت اعزام آنها نداریم. ملی‌پوشان کاملا آماده هستند و در مدت باقی مانده تا اعزام هم به اوج آمادگی خواهند رسید، امیدواریم که در آنجا نیز بتوانند روزهای خوبی را سپری کنند.

 

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند ملی‌پوشان در مسابقات جهانی چه نتیجه‌ای بگیرند؟ گفت: ووشوی ایران در سال‌های اخیر نتایج بسیار خوبی کسب کرده است و همین مساله باعث شده انتظارات از ملی‌پوشان بالا برود. امیدوارم ملی‌پوشان بتوانند نتایج خوب گذشته را تکرار کنند که این مساله دور از دسترس نیست و آنها این توانایی را دارند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه