نرم افزار فارسی رباعیات خیام Khayyam v1. 3. این نرم افزار گزیده ای از رباعیات خیام است که برای سیستم عامل iOS نوشته شده و ساخت شرکت نرم افزار پلتی سافت است. از قابلیتهای این نرم افزار می توان به کم حجم بودن، قابلیت جستجو اشعار، انتشار اشعار در شبکه های اجتماعی و … اشاره کرد. نرم افزار رباعیات…. کوتاه از خیام:. حکیم ابوالفتح عمربن ابراهیم الخیامی مشهور به خیام دانشمند و شاعر ایرانی در سال 427 در شهر نیشابور در خراسان به دنیا آمد. خراسان در آن زمان مرکز مهمی برای دانش اندوزی بود. او در اصلا ...

نرم افزار فارسی رباعیات خیام Khayyam v1.3
این نرم افزار گزیده ای از رباعیات خیام است که برای سیستم عامل iOS نوشته شده و ساخت شرکت نرم افزار پلتی سافت است. از قابلیتهای این نرم افزار می توان به کم حجم بودن، قابلیت جستجو اشعار، انتشار اشعار در شبکه های اجتماعی و … اشاره کرد. نرم افزار رباعیات…
نرم افزار فارسی رباعیات خیام
کوتاه از خیام:

حکیم ابوالفتح عمربن ابراهیم الخیامی مشهور به خیام دانشمند و شاعر ایرانی در سال 427 در شهر نیشابور در خراسان به دنیا آمد. خراسان در آن زمان مرکز مهمی برای دانش اندوزی بود.

او در اصلاح تقویم جلالی در دوره ملک شاه سلجوقی همکاری داشت و حاصل همکاری اختراع تقویمی بود که تا به امروز هم معتبر است.

جایگاه علمی خیام بالاتر از جایگاه ادبی اوست، اما رباعیات خیام مشهور تر است.

رباعیات خیام به بسیاری از زبان ها ترجمه شده و طرفداران زیادی دارد، رباعیات خیام بیانگر دیدگاه های فلسفی او است.

در زمان حیاتش، خیام به شاعری معروف نبوده است، قدیمی ترین کتابی که در آن از خیام به عنوان شاعر یاد شده حدود پنجاه سال پس از مرگ خیام نوشته شده است، به علت همین موضوع بعضی رباعی ها رفته رفته به این اشعار اضافه شده اند که برخی افراد آنها را جعلی می دانند.

افراد زیادی برای اصلاح رباعیات خیام تلاش کردن کرده اند، صادق هدایت که از نوجوانی دلبسته رباعیات خیام بود تقریبا اولین کسی بود که دست به اصلاح رباعیات زد و حاصل کار وی چاپ کتابی به نام رباعیات خیام بود که در آن از علت جعلی بودن بعضی از رباعی ها صحبت کرده است. همچنین احمد شاملو و محمد علی فروغی به اصلاح رباعیات پرداخته اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه