یک کارشناس گفت: یک رمز عبور خوب باید طولانی و لااقل بیشتر از شش کاراکتر طول داشته باشد...


یک کارشناس گفت: یک رمز عبور خوب باید طولانی و لااقل بیشتر از شش کاراکتر طول داشته باشد.
داریوش زندی، با تاکید بر اینکه برای داشتن یک رمز عبور خوب اکثر کارشناسان امنیتی ترکیبی از حروف، اعداد و کاراکترهای خاص را پیشنهاد می‌دهند اظهار کرد: رمز عبور همچنین باید به صورتی باشد که به راحتی فراموش نشود.
وی افزود: ساختن یک رمز عبور خوب به طوری که برای افراد سودجو قابل حدس نباشد و به راحتی پیدا نشود مستلزم روش‌های مختلف است.
 
این کارشناس ارشد هوش مصنوعی با اشاره به اینکه این روش‌ها برای افراد مختلف فرق می‌کند بیان کرد: بعضی از افراد با ترکیب اطلاعات شخصی خود اقدام به ساخت رمز عبور می‌کنند به این صورت که فردی به اسم احمد با شماره شناسنامه 5462 با ترکیب نام شماره شناسنامه خود به یک رمز عبور به ظاهر مناسب ahmad5462 دست می‌یابد.
وی افزود: این روش هم یک رمز عبور طولانی را می سازد و هم ترکیبی است از اعداد و حروف و همچنین قابل فراموشی نیز نیست.

 
زندی با بیان اینکه هک کردن یک رمز عبور با این روش توسط برنامه‌های کامپیوتری بسیار سخت است، عوان کرد: ولی یک روش برای هک اینگونه رمز عبورها هک اجتماعی است که طرف سودجو با استفاده از طرح ریزیهای گوناگون برای فرد موردنظر، اطلاعات شخصی وی را بدست می‌آورد.

 
وی ادامه داد: یکی از بهترین راه‌ها برای ساخت رمز عبور مطمئن استفاده از نرم‌افزار LastPass است. به طور خلاصه این نرم افزار یک ابزار برای مدیریت رمز عبورهای شماست به علاوه این قابلیت را به شما می‌دهد تا رمز عبورهای مطمئنی را برایتان به صورت ترکیب عدد و حرف و کاراکترهای خاص تولید کند.

 
وی افزود: برای اکثر افراد فارسی زبانان این اتفاق افتاده که می خواهید فارسی تایپ کنید اما به اشتباه بدون اینکه زبان کیبورد را عوض کنید می بینید که کلی کاراکتر انگلیسی کنار هم قرار گرفته‌اند که هیچ معنی خاصی نمی دهند. میتوان از همین روش برای ساخت رمز عبور استفاده کرد؛ به این شکل که یک جمله یا یک بیت شعر یا چند کلمه که در ذهنتان هست و قابل فراموش کردن نیست را بدون اینکه کیبورد صفحه را به زبان فارسی تغییر دهید تایپ کنید. نتیجه کار یک رمز عبور عجیب و غریب و بسیار امن خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: حالا اگر این روش رو با عدد و کاراکترهای خاص ترکیب کنید یک رمز عبور تقریبا غیرقابل نفوذ خواهید داشت.


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه