این روزها جوانان عزیز کشـورمان شبهــات و سوالات زیادی در ذهن خویـش دارند که شاید هیچ روانشناس و کارشنـاسی با سخـنان درشت و کوچک و کلاسیک خویش و با وجود تمامی علم و تجربه ای که دارد نتواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد. نمونه ای از این سوالات را در زیر میخوانیم:. ​. سلام. آقا یه سؤالی. عروسی هامون رو چه جوری بگیریم؟ روحانیون محترم، مراجع تقلید جواب بدهند. ما یک خانواده مذهبی هستیم. خانواده عروسمون هم از ما بیشتر. توی عروسی برادرم دوتا خانم مولودی میخوندن یعنی اگه رو حساب فامیلی نبود همه ...

  • این روزها جوانان عزیز کشـورمان شبهــات و سوالات زیادی در ذهن خویـش دارند که شاید هیچ روانشناس و کارشنـاسی با سخـنان درشت و کوچک و کلاسیک خویش و با وجود تمامی علم و تجربه ای که دارد نتواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد. نمونه ای از این سوالات را در زیر میخوانیم:

 

 

سلام.

آقا یه سؤالی. عروسی هامون رو چه جوری بگیریم؟ روحانیون محترم، مراجع تقلید جواب بدهند.
ما یک خانواده مذهبی هستیم. خانواده عروسمون هم از ما بیشتر. توی عروسی برادرم دوتا خانم مولودی میخوندن یعنی اگه رو حساب فامیلی نبود همه فامــیلا میرفتن. خودمون هم اصلا احساس خوبی نداشتیم از این عروسی بی حس و حال و خشک. آخرهم دوتاخانمه دعا «امّن یجیب…» میخوندن. مگه مجلس عزاسـت؟ آقا مولــودی امامـان(ع) هم که من عاشق همشـون هســتم جا داره. دعا هم جا داره. مثل این که بخوایم تو یه کنفرانس علمی روضه امام بخونیم. یا بعضی این خشکه مذهبی ها هستن عروسی سراپا مشکی میرن یا اصلا نمیرن و قهر که حالا شما آرایـش کــردین یا آهنگ گذاشتین. این که ضد ارزش تره.آره این جوری خوب میشه. حالا امام زمان(عج) خشنود میشن که یه ملتی بعد از کلی روزمرگی یه عروسی افتاده براشون حالا بخوره تو ذوق و حالشون؟
نه. نه. قضاوت نکنین. عروسی های مختلط خیلی خیلی بده. یه پارتی فامیلیه. آهنگای آنچنانی که همه رو از خود بیخود میکنه هم نه. ولی آهنگای مجاز و مرسوم چه عیبی داره؟ یه لباس خوشــگل پوشیـدن و یه آرایش چــندساعته توی مجلس زنونه چه اشکالی داره؟
اسلام دین رهبانیت و ریاضت که نیست. این که میگن رقص بده من هیچ زنی ندیدم با رقص یه زن دیگه شهــوتی بشه. آقایونی که مثال میزنین یکی که میرقصه بقیه میرن برا شوهرشون و مرد نامحرم تعریف میکنن این بستگی به فرهنگ مردم داره. یه کاری کنین مردم فرهنگشون بره بالا. بعدهم قبلــنا حموم عمومی میرفتن هم حروم بوده؟ آرایشگاه هم میرن حرومه؟ استخر؟ خیلی جاها هست که زن ها تن های نیمه عریـون هم رو میبینن و میتونن به گوش نامحرم برسونن. حتما حرومه؟
چرا فقط حرف میزنین؟ چرا هیچ وقت پاسخگو نیستین؟
بعد هم مسئؤلین یا مردم لطفا هرجا کم میارن و بقیه مطابق رفتارشون عمل نمیکنن نچسبونن به خشنودی امام زمان. اگه میخواین چیزی رو درست کنین نزنین چششم کور کنین تا امام زمان غمگین تر بشن

 

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

سوالات تکمیــلی :

۱-  به نظر شـما در جشن و عـروسی های اعـضا فامیل که انسان باید حتـما برود و اگر نرود دلخوری و ناراحتی به وجود می آید باید چه کنیـم؟

۲-  با توجه به حرمت رقصیـدن مـردان در برابر یکدیگــر ؛ آقایـان پاسخ دهند : اگر در قسمت آقایان ، عده ای از مردها شروع به رقصیدن کردند ما چه کنیم؟ برویم؟ نگاه کنیم؟ نگاه نکنیم؟ و…

۳-  با توجه به حـرمت رقصیــدن زنـان در برابـر یکدیگــر ؛ بانوان پاسخ دهند : گر در قسمت بانوان ، عده ای از مردها شروع به رقصیدن کردند ما چه کنیم؟ برویم؟ نگاه کنیم؟ نگاه نکنیم؟ و…

۴-  آیا شمـا با خواندن مولــودی در جشـن ها مـوافق هستیـد؟

۵-  عده ای بر این باور هستنـد که عروسی بدون سـاز و آواز و رقـص ، عـروسی نیســت ؛ نظر شما چیسـت؟ چه شیوه و راه جدیــدی برای برگـزاری جشن های عروسی دارید؟

۶-  با توجه به رویکرد غالـب جامعـه در ضـرب المثــل “یه شـب هــزار شـب نمیشـه!” چه طرحی برای فریضـه امر به معروف و نهـی از منکــر برای جلوگیری از گناه در جلسات عروسی و جشن دارید؟

و سوال پایانی : نظراتی که میدهید واقعا حاضر هستید در جلسه عروسی خود اجرا کنید و یا اگر قبلا ازدواج نموده اید این رویکرد را در مراسم ازدواج خود داشته اید؟

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شما پاســخ دهـید | منتظرتان هستیــم |

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه